Tesla - ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC Tesli – ile kosztuje?

W ostatnich latach coraz więcej osób zastanawia się nad postawieniem na samochody zasilane energią elektryczną. To wygodne rozwiązanie np. w przypadku budynków, w których zainstalowano panele słoneczne. Takie pojazdy trzeba jednak ubezpieczyć. Ile kosztuje polisa OC Tesli?

Co wpływa na koszt ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi dotyczyć każdego pojazdu, bez względu na jego markę. Jest tak również w przypadku Tesli. Trzeba jednak pamiętać, że ceny takich polis znacznie się od siebie różnią. Zależy to od następujących czynników:

 • doświadczenie kierowcy,
 • wiek, stan cywilny i wykonywany zawód,
 • miejsce zamieszkania,
 • posiadane zniżki w danym towarzystwie ubezpieczeniowym,
 • sposób zasilania pojazdu,
 • moc samochodu,
 • wiek samochodu.

Ubezpieczenie Tesli również zależy od wspomnianych czynników. Z tego powodu dwie osoby posiadające dokładnie taki sam model samochodu z tego samego rocznika mogą zapłacić różną kwotę za polisę. Wykupienie ubezpieczenia Tesli to dość droga inwestycja w stosunku do innych samochodów elektrycznych. Zdarza się jednak, że niektórzy kierowcy dysponują na tyle atrakcyjnymi zniżkami, by znacznie obniżyć polisę i kupić ją za około 500 zł.

Ubezpieczenie OC Tesli ze zniżkami

Ubezpieczenie OC samochodów elektrycznych zwykle jest znacznie tańsze niż w przypadku aut spalinowych. Wszystko ze względu na prowadzoną politykę, która zakłada przyjazne podejście do środowiska i zmniejszenie emisji spalin. Czasami zniżki wynoszą nawet około 30%, co równa się kilkuset złotym. Ubezpieczyciele, oferując takie stawki, biorą pod uwagę również statystyki wypadkowości samochodów elektrycznych. Są one obecnie dość korzystne, dlatego jeśli chodzi o takie pojazdy, jak Tesla, OC okazuje się dość tanie.

Zniżki dotyczące takich samochodów wynikają również z faktu, że producenci Tesli dbają o zastosowanie w pojeździe innowacyjnych rozwiązań pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa. Wpływa to na mniejszą wypadkowość takich aut, co wiąże się z zyskiem dla samego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Jak kupić tanie ubezpieczenie OC Tesli?

Każdy właściciel samochodu musi kupić ubezpieczenie OC. Tesla to pojazd dość drogi, choć na tyle ekologiczny i z dobrymi statystykami wypadkowości, że z powodzeniem można znaleźć na niego polisę w atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie najmniej zapłacą kierowcy z wieloletnim doświadczeniem za kierownicą. Najlepiej, jeśli korzystają oni od lat z oferty tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego i nie mają historii wypadków. Wówczas mogą oni liczyć na bardzo atrakcyjne zniżki, zmniejszające koszt polisy o nawet kilkadziesiąt procent. Wówczas auto nie powinno mieć zbyt dużej mocy, ponieważ ten parametr jest uznawany przez ubezpieczycieli jako zwiększone ryzyko wypadków.

Zdecydowanie najwięcej zapłacą natomiast młodzi kierowcy, bez dużego doświadczenia za kierownicą. Z tego powodu popularnym sposobem na obniżenie składki w przypadku takich klientów jest zakupienie ubezpieczenia Tesli razem z rodzicem, który ma zdecydowanie większe doświadczenie, a także wypracowane korzystne zniżki. W ten sposób można obniżyć koszt o około kilkadziesiąt procent.

Ile kosztuje ubezpieczenie Tesli?

Warto jeszcze odpowiedzieć na pytanie – ile kosztuje ubezpieczenie Tesli? Wszystko zależy od bardzo wielu czynników. Na ogół jednak ceny polis na samochody elektryczne są dość podobne. Wahają się one w granicach od 500 do 1000 zł. Nie są więc bardzo wysokie w porównaniu z ubezpieczeniem wielu popularnych aut zasilanych benzyną czy gazem.

Co ciekawe, na rynku znaleźć można oferty różniące się od pozostałych o nawet kilkaset złotych. Wszystko zależy bowiem od bardzo wielu czynników, w tym polityki samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu bardzo korzystnym rozwiązaniem okazuje się porównywanie poszczególnych ofert. W ten sposób można znaleźć propozycję o najlepszym stosunku jakości do ceny. najlepiej zrobić to z wykorzystaniem specjalnych, internetowych porównywarek. Dzięki nim cały proces przebiega znacznie sprawniej, ponieważ wystarczy uzupełnić odpowiednie informacje tylko raz. Następnie system sam wyświetli dostępne propozycje, wraz z cenami wyliczonymi dla posiadanego modelu samochodu i podanych informacji o kierowcy.

Co grozi za niewykupienie ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe. Jego brak wiąże się z dość dużymi karami. Można go szybko sprawdzić, ponieważ dane na ten temat są gromadzone przez różne urzędy. Za kilka dni bez ważnego ubezpieczenia OC zapłacisz ponad 1000 zł. Koszty wzrastają wraz z czasem, w trakcie którego nie masz wykupionej polisy. Mogą one wynieść nawet ponad 5000 zł. Z tego powodu nie warto zwlekać. Zazwyczaj raz wykupiona polisa odnawia się automatycznie co roku, co zabezpiecza klienta towarzystwa ubezpieczeniowego przez przegapieniem terminu wygaśnięcia ochrony. Z takiej polisy można jednak zrezygnować i postawić na produkt zupełnie innej firmy.

OC Tesli w pakiecie z innymi ubezpieczeniami

OC Tesli jest obowiązkowe, ale na rynku istnieją także inne produkty pozwalające na ochronienie swoich interesów. Mowa tu m.in. o takich polisach, jak:

 • NNW,
 • Assistance,
 • AC,
 • ubezpieczenie szyb,
 • ubezpieczenie opon.

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często oferują całe pakiety, pozwalające na wypłacenie pieniędzy np. w sytuacji, gdy Twoje auto również ucierpi podczas konkretnego zdarzenia drogowego. Mowa tu m.in. o AC. W sytuacji, gdy często wyruszasz w trasę i chcesz móc skorzystać z pomocy w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, przydatne okazuje się także Assistance. Ubezpieczenie szyb i opon jest natomiast swego rodzaju sposobem na uzyskanie pieniędzy na ich naprawę bez konieczności sięgania po pakiet AC, który wykorzystuje się zazwyczaj w przypadku poważniejszych problemów z samochodem. NNW zostało stworzone z myślą o zdrowiu pasażerów i kierowcy, pokrywając koszty związane z ich leczeniem w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego.

Wybór odpowiedniej polisy czy całego pakietu zależy wyłącznie od właściciela konkretnego pojazdu. Czasem wystarczy dopłacić kilkadziesiąt złotych, by uzyskać lepszą ochronę.