Ubezpieczenie Porsche

Ubezpieczenie Porsche – ile kosztuje?

Właściciele pojazdów sportowych z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie takiego pojazdu jest droższe niż w przypadku samochodów miejskich typu Volkswagen czy Opel. Jednak ubezpieczenie OC Porsche znacząco wyróżnia się na tle innych marek sportowych – oczywiście pod względem kosztów, jakie za nie poniesiemy. W porównaniu z OC Lamborghini czy Ferrari, koszt ubezpieczenia Porsche przedstawia się dla jego właścicieli znacznie korzystniej. Ile więc kosztuje ubezpieczenie Porsche?

Ubezpieczenie Porsche – ile zapłacisz?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – ile zapłacę za OC Porsche. Trudność ta wynika z faktu, że na cenę ubezpieczenia OC wpływ ma mnóstwo czynników. A co jeszcze lepsze, wysokość polis OC w jednym towarzystwie przy braku zmian w czynnikach, które zazwyczaj mają wpływ, może ulec zmianie z miesiąca na miesiąc. Jeśli szukasz więc korzystnej dla swojego Porsche oferty, koniecznie bądź na bieżąco z możliwościami oferowanymi przez liczne towarzystwa ubezpieczeniowe. W dobie internetu, w którym możemy znaleźć liczne porównywarki OC/AC nie jest to ani trochę trudne.

Większość właścicieli pojazdu tej marki nie powinna mieć problemu ze znalezieniem ubezpieczenia Porsche za mniej niż 1500 zł.

Ubezpieczenie Porsche – cechy kierowcy

Czynniki mające wpływ na wysokość ubezpieczenia OC Porsche Cayenne możemy podzielić na te mające związek z samym pojazdem (parametry techniczne) oraz te związane z jego właścicielem. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tym drugim.

Towarzystwo ubezpieczeniowe przy wyliczaniu wysokości składki dla klienta będącego właścicielem Porsche zwróci szczególną uwagę na jego wiek, doświadczenie i historię ubezpieczenia. Jeśli kierowca ma na swoim koncie stłuczki, kolizję czy wypadki drogowe musi liczyć się z tym, że zapłaci więcej niż klient mogący pochwalić się wieloletnią, bezszkodową jazdą. Skąd to wynika? Zasada wyliczania wysokości składki w tym przypadku jest bardzo prosta. Młody wiek, brak doświadczenia w prowadzeniu pojazdu czy kolizje na koncie sprawiają, że ryzyko udziału w wypadku jest znacznie większe. Dla TU większe ryzyko oznacza konieczność liczenia się z poniesieniem większych kosztów wypadku. Co w połączeniu z samochodem sportowym wróży jeszcze większe szkody niż przy samochodach miejskich typu Volkswagen.

Ubezpieczenie Porsche – cechy pojazdu

Na nieco wyższe ubezpieczenie Porsche wpływ może mieć jego sportowy charakter. Większa pojemność silnika, możliwość osiągania znacznie większych prędkości w krótkim czasie – są to czynniki, które zwiększają ryzyko udziału klienta ubezpieczalni w wypadku drogowym.

Ubezpieczenie AC Porsche

Samochody marki Porsche nie należą do najtańszych, warto więc pomyśleć o ich dodatkowym ubezpieczeniu. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której drogie Porsche nie posiada wykupionej polisy AC. Także w przypadku tego ubezpieczenia właściciele ponoszą wyższe koszty. Dzieje się tak ze względu na wysoką wartość pojazdu. Gdy dojdzie do kradzieży czy szkód spowodowanych przez siły natury, TU będzie zmuszone do wypłaty sporej sumy pieniędzy. Warto wspomnieć o konieczności dokładnego czytania OWU, aby nie dopuścić do sytuacji, w której ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy AC.