Ubezpieczenie Ferrari

Ubezpieczenie Ferrari – ile kosztuje?

Planujesz kupić jeden z modeli samochodu marki Ferrari? W takim razie musisz także liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów nie tylko w przypadku samego zakupu pojazdu, ale także jego ubezpieczenia. I to nie tylko OC. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której tak drogi pojazd nie jest objęty dodatkowym ubezpieczeniem AC. To, że za ubezpieczenie Ferrari zapłacimy więcej, jest oczywiste. Jednak co wpływa na wyższe koszty? Ile kosztuje ubezpieczenie ferrari?

Ile kosztuje ubezpieczenie Ferrari?

Jak w przypadku ubezpieczenia każdego pojazd, bez względu na jego markę, wpływ na wysokość składki będzie mieć wiele czynników. Czynniki te nie różnią się w zależności od marki. Mogą jednak zmienić się wysokości kosztów związanych z konkretnymi markami i modelami pojazdów. Dla przykładu w samochodach sportowych główne znaczenie będzie miała pojemność silnika.

Ubezpieczenie Ferrari a model

Choć oczywiste jest, że ubezpieczenie Ferrari będzie nas wiele kosztować, różnice w wysokości składek mogą pojawić się w różnych modelach tego pojazdu. W czołówce Ferrari, których ubezpieczenie OC kosztuje najwięcej, znalazły się modele takie jak:

  • F12 Berlinetta,
  • California,
  • FF.

Decydując się na jeden z tych trzech modeli, musimy się liczyć z nieco wyższym ubezpieczeniem niż w przypadku pozostałych modeli Ferrari.

Łatwo się domyślić skąd wynika wyższa cena za OC w przypadku tej marki. Są to samochody osiągające spore prędkości w krótkim czasie, co w praktyce oznacza zwiększone ryzyko udziału w zdarzeniu drogowym (spowodowanie go). Model jednak to nie jedyny element, który pozwala doszukiwać się różnic w wysokościach OC. Co więc jeszcze?

Ubezpieczenie Ferrari a doświadczenie kierowcy

Doświadczenie kierowcy to czynnik brany pod uwagę przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe, bez względu na to, jaką markę samochodu chcemy objąć polisą. Założenie jest proste – im większe doświadczenie na drodze, tym mniejsze ryzyko udziału w wypadkach drogowych. Na doświadczenie kierowcy wpływają z kolei czynniki takie jak:

  • wiek kierowcy,
  • okres posiadania prawa jazdy,
  • historia ubezpieczenia.

Starszy kierowca, z wieloletnim doświadczeniem za kółkiem, który od wielu lat wykupuje ubezpieczenie OC, może liczyć na znacznie niższe ubezpieczenie Ferrari niż młody kierowca.

Ubezpieczenie Ferrari a miejsce zamieszkania

Przy ubezpieczaniu pojazdu, niezależnie od jego marki, w towarzystwie ubezpieczeniowym usłyszymy pytanie odnośnie miejsca zamieszkania – użytkowania pojazdu. Nie jest ono bez znaczenia. Gdy użytkujemy Ferrari w miejscowości o niewielkim zaludnieniu, możemy oczekiwać niższego kosztu OC niż gdybyśmy jeździli nim w stolicy. Większa gęstość zaludnienia oznacza większe ryzyko udziału w zdarzeniu drogowym, którego towarzystwa ubezpieczeniowe starają się za wszelką cenę unikać.

Ubezpieczenie AC Ferrari

W przypadku polisy AC także musimy przygotować się na wysokie składki. Towarzystwo ubezpieczeniowe zdaje sobie bowiem sprawę z tego, jak wiele będzie ich kosztować naprawa lub wymiana części w tak drogim samochodzie. Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie AC za Ferrari osiąga wysokie kwoty.