Ubezpieczenie Lamborghini

Ubezpieczenie Lamborghini – ile kosztuje?

Właściciele pojazdu marki Lamborghini muszą liczyć się z tym, że znalezienie ubezpieczenia w cenie zbliżonej do ceny ubezpieczenia za zwykły, niesportowy samochód jest niemożliwe. Jednak każdy, kto decyduje się na taki pojazd, z pewnością doskonale zdaje sprawę z wysokich kosztów utrzymania. Pojawiające się pytania w kwestii Lamborghini i OC dotyczą raczej powodów, dla których TU oczekują wysokich składek od swoich klientów. Dlaczego więc ubezpieczenie Lamborghini jest drogie?

Ile kosztuje ubezpieczenie Lamborghini?

Jak w każdym przypadku bez względu na markę pojazdu wpływ na cenę ubezpieczenia będzie mieć wiele czynników. Jeśli więc zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie Lamborghini, nie uzyskasz jednej odpowiedzi pasującej do sytuacji każdego jego właściciela. Ceny te są bowiem czasami bardzo rozbieżne. W każdym przypadku jednak znacznie wyższe, niż przeciętna cena OC dla wszystkich marek miejskich samochodów osobowych.

Ubezpieczenie Lamborghini – model

Różnice w cenie za polisę OC możemy dostrzec, porównując ze sobą konkretne modele tych pojazdów. Z najwyższym kosztem ubezpieczenia OC muszą liczyć się przede wszystkim właściciele Murcielago i Gallardo. Ten drugi model jest także na najwyższej pozycji w liście mieszczącej w sobie modele samochodów sportowych, za których polisę zapłacimy najwięcej.

Dlaczego za ubezpieczenie Lamborghini zapłacimy tak dużo?

Pytanie to w większości przypadków wynika ze zwykłej ciekawości, aniżeli wątpliwości co do wysokiej ceny za polisę OC. Skąd tak wysokie koszta ubezpieczenia? Towarzystwo ubezpieczeniowe decyduje się na nie ze względu na:

  • parametry techniczne pozwalające osiągnąć duże prędkości w zawrotnie krótkim czasie,
  • maksymalną prędkość, która oznacza większą siłę uderzenia (większe straty),
  • cechy przypisywane właścicielom Lamborghini.

Lamborghini – cechy właściciela pojazdu a polisa OC

Na zakup Lamborghini rzadko decydują się kierowcy, którzy cenią sobie spokojną, powolną jazdę. W większości przypadków decyzja ta wynika z zamiłowania do szybkiego, dynamicznego poruszania się po drodze. Niestety zbyt wysoka prędkość należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę TU. Dlatego też, by zminimalizować straty poniesione w zdarzeniu drogowym spowodowanym przez swoje klienta, oferują mu dużo wyższe składki niż dla właścicieli innych pojazdów.

Ubezpieczenie Lamborghini – co jeszcze ma wpływ na cenę?

Istnieje grupa czynników, która ma wpływ na wysokość polisy OC bez względu na markę ubezpieczanego pojazdu. Ogromne znaczenie ma, chociażby wiek kierowcy. Nietrudno się domyślić, że różnica w OC Lamborghini starszego, doświadczonego i młodego kierowcy będzie znacząca.

Ubezpieczyciel zwróci także uwagę na miejsce zamieszkania i użytkowania pojazdu. Im większa gęstość zaludnienia, tym większe ryzyko udziału w wypadku lub kolizji drogowej. Ryzyko to jest ustalane również na podstawie statystyk przeprowadzanych przez policję. Z ust pracownika TU może także paść pytanie dotyczące miejsca parkowania pojazdu. Rzadko jednak się zdarza, że tak drogi samochód jak Lamborghini nie jest garażowany.