BMW samochód

Ubezpieczenie OC BMW – ile kosztuje?

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa polisa, którą musi wykupić każdy kierowca, na wszystkie posiadane pojazdy z osobna. Trzeba jednak wiedzieć, że koszt takiego produktu waha się w zależności od wielu czynników. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodów marki BMW?

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Składkę na ubezpieczenie OC wylicza się na podstawie wielu czynników, w tym m.in. modelu i marki pojazdu. Największe znaczenie ma jednak jego pojemność silnika i moc, a także cechy kierowcy – młodsze osoby zwykle muszą zapłacić znacznie więcej niż doświadczeni właściciele samochodów, posiadający prawo jazdy już od kilku czy kilkunastu lat.

Najważniejsze czynniki wpływające na koszt wykupienia ubezpieczenia OC BMW to:

 • wiek i doświadczenie za kierownicą właściciela pojazdu,
 • wypracowane zniżki za bezszkodową jazdę w poprzednich latach,
 • pojemność silnika i moc pojazdu,
 • marka, model i wiek samochodu,
 • miejsce zamieszkania kierowcy,
 • niekiedy: stan cywilny i wykonywany zawód.

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe bierze pod uwagę nieco inne czynniki wpływające na koszt polisy. Z tego powodu tak ważne jest wyliczenie dokładnej ceny indywidualnie. Jeden właściciel BMW zapłaci za ubezpieczenie swojego pojazdu zaledwie 400 zł, podczas gdy inny – nawet ponad 2000 zł.

W Polsce samochody marki BMW cieszą się dość dużą popularnością. Są to różne modele – od aut sportowych, aż po małe warianty sprawdzające się doskonale w przestrzeni miejskiej. Wysokość składki na ubezpieczenie w przypadku konkretnych samochodów jest zupełnie inna, na co wpływa również doświadczenie i historia za kierownicą właściciela pojazdu. Na ogół jednak ubezpieczenie BMW okazuje się dość drogim produktem.

Ile kosztuje ubezpieczenie BMW?

Zastanawiasz się, ile kosztuje ubezpieczenie BMW? Wszystko zależy od wielu czynników, jednak po przeanalizowaniu raportów najpopularniejszych porównywarek ubezpieczeń można stwierdzić, że koszt ten wynosił około 800 zł. Jest to jednak cena głównie dla starszych kierowców, posiadających prawo jazdy od nawet kilkudziesięciu lat. Młodsze osoby muszą liczyć się z wyższymi cenami, znacznie przekraczającymi 1000 zł.

Na rynku wciąż pojawiają się zupełnie nowe towarzystwa ubezpieczeniowe, często oferujące atrakcyjne promocje i zniżki. Z tego powodu warto regularnie obserwować aktualnie dostępne polisy. Może się bowiem okazać, że oferta nowej firmy jest znacznie korzystniejsza niż tej, z której korzystasz już od kilku lat, pomimo wypracowanych zniżek.

Znaczenie ma m.in. model posiadanego pojazdu. Najwięcej trzeba zapłacić za pojazdy nowe, drogie i wyposażone w pojemny silnik. Wśród samochodów marki BMW rejestrowanych w Polsce można wyróżnić następujące modele:

 • BMM X1,
 • BMW X3,
 • BMW X5,
 • BMW X6,
 • BMW Seria 1,
 • BMW Seria 3,
 • BMW Seria 5,
 • BMW Seria 6,
 • BMW Seria 7,
 • VMW Z4.

OC a dodatkowe ubezpieczenie BMW

Trzeba pamiętać, że OC nie jest jedyną polisą kupowaną w związku z użytkowaniem samochodów, choć tylko ona w Polsce jest produktem obowiązkowym. Bardzo często towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także wiele innych form ochrony, spośród których zdecydowanie największą popularnością cieszy się AC. To polisa, dzięki której można uzyskać pokrycie kosztów napraw usterek, które spowodowałeś przypadkiem. Zazwyczaj chodzi tu o wszelkie stłuczki z winy właściciela pojazdu czy nawet działanie sił przyrody, w tym gradu lub spadających gałęzi. Kupowanie co najmniej kilku polis w pakiecie zwykle okazuje się korzystniejsze, dlatego warto rozważyć całe zestawy usług oferowane przez towarzystwa.

Niektórzy kierowcy decydują się również na pakiet Assistance, co jest dobrym wyborem w przypadku pokonywania dłuższych tras. W ten sposób można skorzystać m.in. z lawety czy serwisu w dowolnym miejscu, w Polsce i za granicą. Popularnością cieszy się też NNW pozwalające na wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu czy śmierci kierowcy i pasażerów. Wykupienie ubezpieczenia OC BMW wraz z tymi dodatkami to koszt większy o około kilkaset złotych od podstawowego produktu, jednak warto zdecydować się na taką opcję.

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia BMW?

Ubezpieczenie OC BMW jest dość drogie, dlatego wiele osób szuka sposobów na obniżenie jego ceny. Istnieje kilka metod, cenionych zwłaszcza przez młodych kierowców, którzy muszą liczyć się z najwyższymi składkami. Przede wszystkim istnieje opcja dopisania innej osoby jako współwłaściciela samochodu – warto, by miała ona duże doświadczenie za kierownicą, bezwypadkową historię jazdy i wypracowane zniżki. W niektórych przypadkach już tak prosty zabieg pozwala na obniżenie kosztów ubezpieczenia BMW o nawet kilkaset złotych. Na takie rozwiązanie często decydują się osoby tuż po zdaniu prawa jazdy, zazwyczaj dopisując swoich rodziców jako współwłaścicieli pojazdu.

Drugim sposobem jest korzystanie ze specjalnych porównywarek internetowych, które pozwalają na zestawienie wszystkich aktualnie dostępnych produktów na rynku dotyczących konkretnego modelu samochodu. Wystarczy uzupełnić dane na temat pojazdu oraz jego właściciela w formularzu. Następnie strona wyświetla propozycje kilku czy nawet kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. To ogromne ułatwienie dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu. W ten sposób nie trzeba bowiem przeglądać stron internetowych poszczególnych firm i każdorazowo uzupełniać danych na temat pojazdu i kierowcy. To dobry sposób na przeanalizowanie oferty na spokojnie, bez presji agenta siedzącego za biurkiem lub czekającego pod telefonem. W niektórych przypadkach można obniżyć cenę ubezpieczenia OC BMW nawet o kilkaset złotych. Trzeba również pamiętać, że wraz z kolejnymi latami korzystania z oferty tego samego ubezpieczyciela kierowca wypracowuje zniżki – pod warunkiem, że nie spowodował on wypadku. W ten sposób po określonym czasie polisy stają się jeszcze tańsze, nawet w przypadku samochodów marki BMW, które zwykle generują dość duże koszty wykupienia ubezpieczenia. Dobrą praktyką jest jednak sprawdzanie aktualnej oferty wielu towarzystw co roku – na rynku często pojawiają się bowiem atrakcyjne promocje.