Co ubezpieczać w dzisiejszych czasach?

Kradzież, rozbój czy poważne całkowite zniszczenia to obawa każdego z nas. Utrata czegokolwiek wiąże się nie tylko ze stratami finansowymi, ale również wynikłymi z tego tytułu problemami psychicznymi. Tymczasem dziś możemy ubezpieczyć praktycznie wszystko, zaczynając od komórki, a kończąc na własnym zdrowiu czy życiu. Co ubezpieczać w dzisiejszych czasach?

Do najważniejszych priorytetów dla większości z nas należą przede wszystkim rodzina i zdrowie. Oczywiście obawiamy się kradzieży samochodu czy gwałtownej powodzi, która może zniszczyć nasz dobytek, jednak zdrowie i rodzina są dla nas najważniejsze. I to właśnie je powinniśmy szczególnie ubezpieczyć. Obecnie na rynku mamy rozmaite propozycje w tym zakresie, a każda z nich oprócz wariantu podstawowego proponuje również warianty rozszerzone, dostosowane do potrzeb klienta. Każdy znajdzie coś dla siebie, wystarczy tylko zarezerwować trochę czasu i poszukać. Nie to jest jednak najistotniejsze, ważna jest bowiem sama świadomość potrzeby wykupienia takiej polisy. Nie jest to zbędny coroczny wydatek, w postaci opłacanej składki, ale tak naprawdę inwestycja na przyszłość.

Ubezpieczenie na życie

Do podstawowych zadań polisy na życie należy zapewnienie ochrony finansowej wskazanej w umowie osobie, na wypadek naszej śmierci. W przypadku tego rodzaju ubezpieczenia kapitał nie jest gromadzony, a w razie rezygnacji z polisy nie otrzymamy żadnej wypłaty. Ubezpieczenie to wydaje się szczególnie atrakcyjne dla osób posiadających zobowiązania finansowe np: kredyty hipoteczne bądź inne wierzytelności. Choć tak naprawdę wystarczy mieć świadomość i potrzebę zabezpieczenia  swojej rodziny na wypadek własnej śmierci, aby wykupić tę polisę. Jest to bowiem skuteczny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa finansowego i poczucia stabilności dla rodziny, gdy nas zabraknie. Polisa ta gwarantuje wypłatę określonej sumy pieniędzy w przypadku śmierci ubezpieczonego. Wykupić ją może każdy w przedziale wiekowym 18-64 lat. Podstawowe  ubezpieczenie na życie obejmuje swoim zakresem takie zdarzenia, jak zgon ubezpieczonego, zgon w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zgon w wyniku wypadku w ruchu lądowym, lotniczym lub wodnym oraz pobyt w szpitalu.

Zdrowie przede wszystkim

Kolejnym ubezpieczeniem, które powinniśmy wykupić jest ubezpieczenie zdrowotne. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o katastrofalnym stanie służby zdrowia, której pracownicy wciąż strajkują, domagając się właściwej zapłaty za swoje usługi. W rzeczywistości, aby uzyskać specjalistyczną opiekę zdrowotną, musimy mieć albo kontakty, albo duże pieniądze. Dlatego warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które zapewni nam skuteczną pomoc, i przy tym  nie zrujnuje naszego budżetu domowego.  Na rynku ubezpieczeniowym pojawiły się prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Ubezpieczenie takie oferuje  nam wolny wybór lekarza i możliwość korzystania z usług specjalistów i placówek zdrowotnych na terenie niemalże całego kraju. Przy tym zapewnioną mamy wysoką jakość świadczonych usług. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują także, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, szeroki zakres usług dentystycznych, zachęcając tym samym do systematycznej profilaktyki. Możemy się wówczas leczyć w optymalnych warunkach u wybranego przez siebie lekarza i w placówce odpowiadającej naszym potrzebom. Różnorodne warianty ubezpieczenia zdrowotnego obejmują swoim zakresem m.in. zwrot kosztów leczenia w gabinetach prywatnych, możliwość objęcia dzieci leczeniem ortodontycznym oraz szeroki zakres badań profilaktycznych. Decydując się na taką polisę możemy być pewni, że będziemy mieli do czynienia z wysokiej klasy specjalistami oraz nowoczesną diagnostyką.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych bliskich są dla nas najważniejsze, dlatego ich ubezpieczenie wydaje się być konieczne. Tylko od nas bowiem zależy, jak będzie wyglądała przyszłość, nikt za nas nie podejmie żadnej decyzji. Wystarczy świadomość istniejących ryzyk, aby wykupić stosowne polisy.